Хозяйственный суд

Тип
городские службы
Страна
Украина
Город
Сумы
Цель
Веселье
Адрес
просп. Тараса Шевченко, 18/1
Веб сайт
su.arbitr.gov.ua
Время работы
н-пт 09:00-18:00
Номер телефона
+380 (542) 77-52-36;

Ссылки поделиться

Сьогодні Господарський суд Сумської області являє собою сучасну, високопрофесійну та добре оснащену судову установу розміщену у справжньому палаці правосуддя.

Бараннік Григорій МатвійовичЙого історія почалась у 1939 році, коли разом із заснуванням Сумської області було створено облдержарбітраж при виконавчому комітеті обласної ради депутатів трудящих. Першим головарбітром був призначений Бараннік Григорій Матвійович. Наприкінці лютого 1939 року оргкомітетом Президії Верховної Ради при УРСР по Сумській області було затверджено штат облдержарбітражу. Тоді його кількість складала 10 осіб.

У зв’язку з окупацією області фашистськими загарбниками з жовтня 1941 року облдержарбітраж припинив свою діяльність. Проте його робота була відновлена вже у квітні 1944 року. Рішенням виконкому обласної ради депутатів трудящих головарбітром облдержарбітражу було затверджено Казбана Михайла Павловича. Почалась важка робота в умовах відбудови зруйнованого війною народного господарства. Арбітраж не був забезпечений ні відповідним приміщенням, ні необхідними матеріалами. Тож більшою мірою завдяки наполегливості працівників до кінця 1944 року було розглянуто та вирішено по суті 132 справи. Першими були спори, пов’язані з поверненням майна після німецької окупації та майнові спори за недостачею.

Крім основних обов’язків, головарбітр, за дорученням обкому КП(б)У, координував заходи зі збирання врожаю в районах області, проводив перевірки кооперативних організацій, контролював роботу з покращення побутових умов сімей військовослужбовців та інвалідів Великої Вітчизняної війни, систематично перевіряв з юридичної сторони та по суті протоколи від райвиконкомів, розсилав листи інструктивного характеру керівникам районів, надавав юридичну допомогу відносно скарг, які надходили до облвиконкому, перевіряв сільські ради. Статті головарбітра друкувались у таких популярних виданнях як «Більшовицька зброя», «Правда», «Известия», «Радянська Україна».

Відповідно до затвердженого штатного розкладу держарбітраж складався з 6 одиниць: головарбітр, держарбітр, консультант, секретар, машиністка, кур’єр.

У 1946 році штат було повністю укомплектовано, наказами затверджено розпорядок роботи та порядок ведення діловодства. З 25 квітня 1946 року робочий день співробітників апарату встановлювався з 9 години ранку до 6 години вечора з перервою на обід з 13 до 14 години. Цей розпорядок витримав випробування часом і в цілому зберігся до сьогодні.

Відповідно до затвердженого порядку організації діловодства, позовний матеріал, який надходив до арбітражу, передавався консультанту. Він перевіряв правильність оформлення та повноту документів і за потреби надавав довідку, про неповноту матеріалу, необхідність витребування додаткових документів чи запровадження інших заходів.

Потім позовні матеріали разом з іншою поштою передавались головарбітру, який залишав їх у власному провадженні або передавав на розгляд держарбітру.

Така практика дала позитивні результати: розгляд спорів став більш об’єктивним, не порушувались строки розгляду, скоротилась кількість відкладених справ.

  •   Wi-fi  true
  •   Парковка  true
Показать путь к объекту

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь, чтобы написать свой отзыв

Отзывы

Отзывов не найдено, будь первым!